Certyfikat dla Twojej firmy

certyfikatbiznesowy

Pamiętając o nowoczesnym prowadzeniu firmy nie można zapomnieć o certyfikacie dla swojej firmy. Ale po kolei o czym musimy pamiętać wybierając certyfikat rzetelności? Przede wszystkim o wizualności i prawdziwości certyfikatu. Przed paroma tygodniami natrafiłem na certyfikat, który swoim wyglądem w ogóle nie przypominał certyfikatu tylko logo jakiejś innej firmy, która w dodatku jest prowadzona przez jedną osobę i to jeszcze w domu.

Jeszcze indziej natrafiłem na na certyfikat który przyznawano totalnie bez żadnego sprawdzania, wystarczyło…mieć komputer i emaila. Jako osoba prowadząca biznes nigdy bym się na coś takiego nie zdecydował. Certyfikat wydawany przez firmę „Polska certyfikacja przedsiębiorców sp. z o.o.” jest certyfikatem, który jako pierwszy mi się spodobał. Nazywa się Top Firma i skupia w sobie firmy, które posiadają większość pozytywnych opinii wśród swoich klientów. Firma wystawiając certyfikat nie patrzy na nasze dlugi czy zapłacony ZUS gdyż uważa że być dobrym kontrahentem czy traktować swojego klienta w sposób należyty jest ważniejsze od tego czy płaci sie podatek na czas. Jest to fajna alternatywa dla firm które nie otrzymają certyfikatu gdzie indziej jednak trzeba pamiętać ze Top Firma nie wystawia certyfikatów niepewnym firmą i gruntownie sprawdza każde zgłoszenie.

Autorski system stworzony przez ich informatyków pozwala określić czy istnieją negatywne opinie w sieci na temat sprawdzanej firmy. W przypadku niewystarczających danych jak np. w przypadku nowych firm „PCP sp. z o.o.” prosi  o 3 listy referencyjne od klientów lub kontrahentów, które zaświadczają o jakości wykonanej usługi lub sprzedanego produktu. Wzór listu referencyjnego można pobrać na stronie top firmy. Jeżeli chodzi o opłaty jakich musimy dokonać po otrzymaniu certyfikatu to ta firma naprawdę dobrze wypada na tle konkurencji gdyż jedyną opłatę jaką należy uiścić to jednorazowa kwota 189 zł  gdzie inne certyfikujące firmy pobierają taką opłatę miesięcznie. Po uiszczeniu opłaty otrzymujemy certyfikaty w formie elektronicznej, które idealnie wpasowują się na nasza stronę internetową lub e-maila, w formie papierowej który można zawiesić na ścianie u siebie w biurze, gabinecie lub sklepie no i po trzecie  otrzymujemy również naklejkę na drzwi informującą o tym że tutaj znajduje się TOP Firma polecana przez klientów.

Top-Firma.pl o której mowa ma dla nas jeszcze jedną usługę w ramach programu, otóż firma zostaje wpisana w katalog top firm z mapą i widnieje w wynikach wyszukiwania jako firma polecana przez klientów więc każdy klient, który szuka danej usługi w danym mieście łatwo znajdzie Twoją firmę jako tą której po prostu warto zaufać. Każdy ma prawo do własnej oceny czy warto ale moim zdaniem fajnie jest poinformować swoich klientów że jako przedsiębiorca jest się TOP.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *