Kanapa rozkładana czy tapicerowany narożnik rozkładany? Zadbaj odpowiednio o swój salon

Tapicerowany narożnik rozkładany Karl

Jest kilka sporów, które do dziś nie zostały rozstrzygnięte. Istnieją także takie dylematy w branży meblowej. Niektórzy producenci są gotów pójść na noże, aby przeforsować swoje zdanie. W tym artykule zajmiemy się pytaniem, które w wielu domach padało w momencie urządzania salonu. Czy lepszym rozwiązaniem jest tapicerowany narożnik rozkładany? A może kanapa rozkładana? Czy któreś z tych rozwiązań posiada więcej funkcjonalności? Już na wstępie warto zaznaczyć, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i to w dosłownym znaczeniu!

MEBEL WYPOCZYNKOWY TO PODSTAWA

Wielu z nas zastanawia się, który z występujących na rynku mebli wypoczynkowych jest najlepszy? Drugie pytanie, które przychodzi do głowy, to kwestia, czym powinniśmy kierować się przy dokonywaniu wyboru? Jedni uważają, że lepszym rozwiązaniem jest kanapa rozkładana, a jeszcze drudzy twierdzą, że uzupełnieniem salonu jest rozkładany narożnik.

Aby poznać odpowiedź na to pytanie należy zastanowić się nad kwestią, co tak naprawdę będziemy robić w naszym salonie? Czy będzie to wspólne oglądanie telewizji w gronie rodzinnym? Czy będą to organizowane przez nas domówki w gronie znajomych? Warto pamiętać o potrzebach pozostałych domowników, bo o żadnym z nich nie możemy w żadnym wypadku zapomnieć. W jaki sposób pogodzić wszystkie upodobania?

 

KANAPA ROZKŁADANA TO ZGODNOŚĆ Z NAJNOWSZYMI TRENDAMI

Kanapa rozkładana Nolina

Narożniki do salonu to mebel wypoczynkowy, który umożliwia uzyskanie wysokiego poziomu komfortu. Z drugiej strony są często bardzo designerskie, zgodne z tym co możemy zaobserwować w najnowszych katalogach meblowych. Ze względu na swoją funkcjonalność są coraz częściej wybierane w porównaniu z alternatywą jaką stanowią sofy i fotele.

Kanapa rozkładana jest przeznaczona do umiejscowienia jej w jednym z centralnych miejsc  pomieszczenia. Niezwykle ważny jest kształt i rozmiar tego mebla, aby móc go odpowiednio dostosować do panujących warunków i klimatu. Dopiero dopasowane do pozostałych elementów wnętrza pod względem stylistyki i wielkości sprawią nam największą satysfakcję. Nie da się ukryć, kanapa rozkładana jest lepszym rozwiązaniem dla mniejszych powierzchni. W małym mieszkaniu będzie łatwiej ustawić ją w odpowiednim miejscu.

 

TAPICEROWANY NAROŻNIK ROZKŁADANY TO TAKŻE SPOKOJNY SEN

Duży zestaw narożnikowy bardzo łatwo zagospodarować jako miejsce do spania. Jednak pod uwagę należy wziąć fakt, że możliwość jego rozłożenia wymaga odpowiedniej ilości powierzchni. Wysunięcie szuflady spod siedziska czy też podniesienie obudowy pojemnika na pościel wymaga wystarczającego pola manewru jakim dysponujemy w pomieszczeniu.

Narożnik z funkcją spania pozwoli nam na stworzenie drugiej sypialni w salonie, pokoju dziennym. To możliwość przenocowania naszych gości. Kolejnym argumentem przemawiającym za rozkładanym narożnikiem jest pojemnik na pościel. To miejsce pozwala na schowanie pościeli czy też koca. Warto wziąć pod uwagę łatwość z jaką jesteśmy w stanie rozłożyć narożnik. Jeśli będzie to prosty w obsłudze automatyczny mechanizm, to z pewnością oprócz sypialni będziemy mogli wyspać się równie dobrze w salonie.

 

KANAPA ROZKŁADANA CZY TAPICEROWANY NAROŻNIK ROZKŁADANY? CO LEPSZE?

Kanapa rozkładana Leon

Zarówno kanapa rozkładana jak i narożnik z funkcją spania powinien nie tylko pasować do wnętrza, ale oba meble powinny być wytrzymałe, aby służyć nam jak najdłużej. Aby wyspać się na kanapie narożne możemy zainwestować dodatkowo w pufę lub dostawić do niej fotel. To przestrzeń do przyjmowania kolejnych gości jak i bardziej komfortowych warunków do spania.

Narożnik rozkładany z funkcją spania potrzebuje znacznie więcej miejsca niż pierwsza z wymienionych przez nas opcji. Ustawienie go na środku pomieszczenia, a później jego rozłożenie spowoduje niemały paraliż w poruszaniu się po nim. Oba meble staną się dominującym punktem w salonie, dlatego warto dobrze rozdysponować budżet.

Nie sposób odpowiedzieć na pytanie zawarte w podtytule. Producenci mogą zjadać sobie zęby, ale i tak wszystko zależy od naszych potrzeb i warunków jakimi dysponujemy w swoim domu. Decyzję podejmiemy w zależności od powierzchni jaką dysponujemy oraz od tego czy nasz salon będzie pełnił funkcję sypialni. Czy ma być to miejsce do wypoczynku? Czy spotkań ze znajomymi? Dlatego zanim wybierzesz się na zakupy, weź do ręki miarę i sprawdź, na którą opcję możesz sobie pozwolić. Wolna przestrzeń to także komfort psychiczny.

Artykuł opracowano przy współpracy z  internetowym sklepem meblowym NaMeblowej.pl   Sklep oferuje nowoczesne kanapy rozkładane i narożniki tapicerowane polskich producentów z dostawą do domu.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *