Ogrodzenie dla domu – rodzaje, materiały oraz zastosowania

ogrodzenie-panelowe-2d-1280x720

Ogrodzenie domu powinno być sprawą priorytetową, jeśli dbamy o nasze bezpieczeństwo i komfort. Eleganckie będzie stanowiło naszą wizytówkę, niechlujne odstraszy potencjalnych gości. Jaki rodzaj ogrodzenia zatem wybrać, żeby było użyteczne i cieszyło oko?

Jakie ogrodzenie wybrać?

Producenci ogrodzeń przedstawiają nam bogatą ofertę swoich wyrobów. Co oferują? Drewniane ogrodzenie często kojarzy nam się z małym, wiejskim domkiem z powbijanymi dookoła niego bielonymi sztachetami. Na szczęście współczesne płoty drewniane mogą być eleganckie i funkcjonalne.

Do wyboru mamy również ogrodzenia tradycyjne, czyli ogrodzenia kute, które charakteryzują się wysoką trwałością. Nie zaskakuje zatem ich cena — najwyższa spośród naszego zestawienia. Ogrodzenia i bramy kute możemy stosować z podmurówką lub łączyć z drewnem i betonem. Ogrodzenia panelowe to natomiast nie lada gratka dla fanów nowoczesności i ludzi chcących połączyć wysokiej jakości estetykę z niewygórowaną ceną.

Ogrodzenia panelowe dzielimy na dwa typy: 2d i 3d. Panele 3d charakteryzują się przetłoczeniem, którego ilość zależy od wysokości ogrodzenia. Panele 2d przetłoczeń nie posiadają, przez co wyglądają estetyczniej i — dzięki swojej wadze- są lepszym zabezpieczeniem.

Drewno, metal czy panel?

Na rynku dostępne są drewniane płoty boazeryjne, ryflowane i lamelowe. Mogą one posiadać ażur z drewna klejonego i fantazyjne obramowanie. Możemy również samodzielnie wybrać kolor lakieru, którym pokryte zostanie nasze ogrodzenie, dzięki któremu drewno stanie się bardziej odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Drewno zawsze wygląda ładnie i łagodnie komponuje się z krajobrazem.

Stal jest niewątpliwym zwycięzcą, jeśli chodzi o trwałość i wytrzymałość. Ogrodzenia kute trzeba jednak systematycznie odrdzewiać i to jeden z minusów, o których warto pamiętać przed wyborem ogrodzenia do naszego domu. Kuty metal stanowi synonim luksusu i jest najbardziej efektowny.

Druty, z których wykonano dobrej jakości ogrodzenia panelowe, zostały poddane ocynkowaniu, dzięki czemu są bardziej odporne na korozję i zniszczenie. Nie wymagają częstych konserwacji i są zdatne do użytku przez cały rok. Ich prostota i uniwersalność sprawiają, że nadadzą się do każdego typu obiektu.

Dom jednorodzinny, blok, przydomowa działka

Płoty drewniane idealnie wkomponowują się w stylistykę niskich budynków o prostej linii, a jego szczelność zapewnia najwyższy komfort, dobrze wyglądają w połączeniu z przydomowymi roślinami. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli potrzebujemy ogrodzenia, które oddzieli nas od świata zewnętrznego i pozwoli na prywatność. Tego typu ogrodzenia drewniane cieszą w Polsce niesłabnącą popularnością.

Metal jest niezrównanym materiałem do realizowania swoich projektów, pozwalającym na dodanie elementów ozdobnych, nadających naszemu ogrodowi wytworności. Ten indywidualizm i wysoka jakość wyrobów sprawia, że ogrodzenia kute idealnie pasują do domów w stylu klasycznym i wytwornych dworków.

Niekonwencjonalny system ogrodzenia panelowego znajduje często zastosowanie w przypadku oddzielania ogródków działkowych, blokowych czy oddzielania posesji. Są wszechstronne, bezpieczne a ich stosunek ceny do jakości sprawia, że ten wybór jest naprawdę dobrą decyzją.

Wybór ogrodzenia, które będzie spełniać wszystkie nasze wymagania, nie jest zadaniem łatwym – szukamy czegoś, co posłuży nam przez długie lata.

Szukając odpowiedniego materiału, zastanówmy się nie tylko nad tym, jaki mamy budżet, ale również nad tym, jak ogrodzenie wkomponuje się w estetykę naszej parceli. Idąc z duchem czasu, warto postawić na nowoczesność, lekkość i trwałość.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *