Ranking tabletów

korzystanie z tabletu

Wyjątkowo szybki rozwój wielu nowoczesnych technologii pozwala na wybór najbardziej odpowiedniego naszym potrzebom urządzenia multimedialnego, które będzie w pełni spełniało potrzeby użytkownika. W zależności od nich tablet powinien być dobierany pod względem jakości wykonania, wydajności oraz funkcjonalności. W wielu przypadkach bardzo ważne są również dodatkowe opcje rozwiązań spotykane tylko w danym modelu.

Wybierając tego rodzaju urządzenie, które będzie w pełni odpowiednie dla naszych potrzeb w pierwszej kolejności musimy wiedzieć, na jakim systemie chcemy operować Ios, Windows czy też może modelu z Androidem. Zły, czy też może bardziej niewłaściwy wybór modelu, w którym znajduje się zbyt trudny do opanowania przez użytkownika system zamiast zadowolenie przyniesie pewną frustrację. Jedną z niepisanych jednak najważniejszych zasad jest ta mówiąca o tym, że jeżeli posiadamy telefon z Androidem, iOS lub Windowsem najlepiej jeśli wybierzemy tablet pracujący na tym samym systemie. Wybór ten pozwoli nam na szybsze zapoznanie się z urządzeniem oraz znacznie praktyczniejsze i dużo wygodniejsze korzystanie z obu urządzeń. Ponadto współpraca obu urządzeń bazujących na takim samym systemie operacyjnym przebiega zdecydowanie lepiej niż na przykład pomiędzy iPadem i telefonem na Windowsie.

Wiedząc już konkretnie, jaki model chcemy posiadać i użytkować warto zapoznać się w nieco bliższy sposób z jego parametrami i możliwościami. Pragnąc mieć estetyczny tablet doskonale dopasowany do dłoni wiele osób wybiera stylowy tablet oferowany przez firmę Samsung, SM-T230 Galaxy Tab 4 7.0. Model ten bazujący na systemie Android 4.4 zapewnia duży komfort użytkowania przez bardzo długi okres. Innym bardzo wygodnym i coraz popularniejszym modelem na krajowym rynku staje się tablet HTC Nexus 9 w przeciwieństwie do swojego poprzednika ten model jest zdecydowanie większy i wydajniejszy. Drobnym minusem użytkowania w jego przypadku może być brak wejścia na kartę micro SD. Po za modelami tego rodzaju urządzeń oferowanymi przez firmę Samsung i HTC dużą popularnością cieszy się tablet BLOW Silver TAB 10 HD 3G pracujący na systemie Android 4.4. Kolejnym modelem wartym zainteresowania jest tablet Lenovo IdeaTab S8-50L. W tym przypadku jednak pomimo dobrych parametrów, w niektórych modelach minusem okazuje się zewnętrzna powłoka tabletu. Szukając tabletu z systemem Windows warto zwrócić uwagę na tablet Acer W510 czy też Microsoft Surface Pro. Pamiętajmy też, że tablet będąc zdecydowanie mniejszym urządzeniem niż notebook, przez co posiada nieco ograniczone możliwości w odniesieniu stosunku ceny do wydajności urządzenia.

———–
Zdjęcie: pixabay.com/kaboompics
CC-License: CC0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *