Jak usunąć konto na Twitterze?

ikony twitter

Choć w zasadzie Twitter nie jest tak popularnym portalem społecznościowym jak Facebook, to również znajduje się na nim mnóstwo prywatnych informacji o naszej osobie. W przypadku, gdy nie korzystamy z takiego portalu i nigdy więcej nie zamierzamy się tam logować warto usunąć swoje konto, aby mieć pełną kontrolę nad naszymi prywatnymi danymi. W tym poradniku podpowiemy jak krok po kroku usunąć konto na Twitterze.

Jak zlikwidować konto na Twitterze?

Pierwszym krokiem, który musimy podjąć aby usunąć konto na TT jest zalogowanie się do swojego panelu. Następnie klikamy w ikonę trybu i wybieramy opcję „ustawienia”. Następnie przechodzimy na sam dół i klikamy w ikonę o nazwie „Dezaktywuj moje konto”. Kolejnym krokiem, który umożliwi nam usunięcie konta na Twitterze jest potwierdzenie dezaktywacji konta. W tym celu musimy kliknąć odpowiedni przycisk w polu, które się wyświetli. Ponadto w polu tym zostaniemy poinformowani o tym, że nasze dane będą jeszcze na Twitterze przechowywane przez 30 dni, po czym zostaną usunięte definitywnie. W tym czasie możemy również reaktywować konto, gdybyśmy jednak stwierdzili, że nadal chcemy korzystać z tego portalu. Ostatnim krokiem, który dzieli nas od usunięcia konta na Twitterze jest wpisanie hasła, które ustaliliśmy podczas rejestracji na portalu. Dzięki temu usuniemy konto z tego portalu raz na zawsze.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik „jak usunąć konto na TT” znacznie usprawnił ten proces. Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi poradnikami, które znajdują się na stronie. Być może okażą się równie pomocne, jak powyższy poradnik, odnoszący się do usunięcia konta na Twitterze.

———–
Zdjęcie: pixabay.com/PeteLinforth
CC-License: CC0

Podziel się:

2 Komentarze do “Jak usunąć konto na Twitterze?”

  1. Witam a jeśli nie mam tej ikonki w ustawieniach tylko wyskakuje szare puste okno? To co mam zrobić? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *