Test głośników Geniusa

głośnik

Po otworzeniu paczki, pierwsze, co rzuca się w oczy, to wygląd sprzętu. Drewniana obudowa prezentuje się naprawdę dobrze, a dzięki temu tworzywu dźwięk powinien znacznie lepiej przedostawać się z membran. Z przodu zaś widać nieosłonięte trzy duże głośniki i jeden mały. W opakowaniu znalazłem jeszcze pilota oraz kable podłączeniowe. Ogólnie pierwsze wrażenie było pozytywne, gdyż głośniki zostały porządnie wykonane, a na dodatek widać, że są duże i solidne.

Podłączenie ich do laptopy poleasingowe Kraków zajęło mi kilka chwil, gdyż wystarczy podpiąć dwa kabelki, aby cieszyć się z tego zestawu. Dla tych, którzy mieliby problem z podłączeniem, przygotowano instrukcję obsługi, która znajduje się wewnątrz opakowania.

Po tych czynnościach nadszedł czas na pierwszy test, którym było skorzystanie z pilota. Muszę przyznać, że to małe cudo trochę odstaje od wykonania głośników. Guziczki
„chodzą” bardzo topornie i każde ich przyciśnięcie sprawia, że usłyszymy charakterystyczny dźwięk „klik”. Również kwadratowy kształt pilota jest mało estetyczny. Smuci również to, że komunikacja pomiędzy pilotem a głośnikami nie odbywa się za pomocą fal radiowych. Tym samym trzeba centralnie wykierować pilot w stronę głośnika, aby włączyć daną funkcję. Jeśli więc coś zasłoni diodę, to nic nie zdziałamy. Na pilocie mamy wszystkie standardowe opcje, czyli pogłaśnianie i wyciszanie, zmienianie trybów odpowiadających za dźwięk oraz możliwość sprawienia, aby głośniki były w systemie oczekiwania (standby).

Pilot to jednak dodatek i tak naprawdę liczy się to, co głośniki oferują kupującemu. W niemal każdej informacji na ich temat pojawia się taki opis ...wyposażony w nowoczesny cyfrowy procesor dźwięku D2Audio (Digital Sound Processor). Zastanawiało mnie, czym jest ten D2Audio i postanowiłem trochę poszperać. Dowiedziałem się więc, że jest to system z 2006 roku. To nic innego jak wzmacniacz dźwięku. Niby 5 lat to szmat czasu? Tak, ale chyba nie dla tego procesora, gdyż dźwięk wydobywający się z głośników jest naprawdę okazały. Urządzenie trafiło w moje szpony w momencie testowania nowego Drivera oraz gry Gears of War 3. Bałem się, jak z tymi produkcjami poradzą sobie głośniki Geniusa, ale moje obawy były nieuzasadnione. W praktyce warkot silników był wręcz doskonały, zaś wystrzelone kule z obrzyna w Gears of War 3 jeszcze świszczą mi w uszach. Trzeba przyznać, że w tym przedziale cenowym ciężko znaleźć sprzęt lepszy od tego. Na dodatek głośniki posiadają jeszcze kilka ciekawych funkcji, jak EQ-WideSound – dźwięk bardziej przestrzenny, EQ-DeepBass – dźwięk wzbogacony mocnym basem czy też EQ -AudioAlign – ustawienie kierunku rozchodzenia fal dźwiękowych. Tym samym każdy może ustalić, jaki tryb najbardziej odpowiada mu w danej chwili i mimo tego że głośniki nie mają oddzielnego subufera, to mocne uderzenia są przez nie bardzo dobrze oddawane. Przy ustawieniu głośności na maksa tylko czasem zdarza się, że membrana nie wytrzymuje i zaczyna trzeszczeć, a więc w tej kwestii głośniki również wychodzą obronną ręką.

Niemałym plusem tego urządzenia jest również to, że można je podłączyć do komputera, DVD, konsoli, telewizora. Jest to możliwe dzięki temu, że urządzenie posiada dwa wejścia analogowe i jedno cyfrowe. Tym samym można je wykorzystać praktycznie w każdej zabawie.

Genius SP-HF2020 to zestaw, który można nabyć na allegro za 300 zł. To świetna cena, jak za tak dobrze wykonane urządzenie. Fakt, rozwiązania nie są już nowe i na pewno sprzęt nie dorówna w tej kwestii nowościom, które pojawiają się na rynku każdego dnia. Jednak za te wspaniałości trzeba płacić dwa razy więcej. Jeśli więc poszukujesz dobrego dźwięku w przystępnej cenie, to kupuj Genius SP-HF2020 bez mrugnięcia oka. Będziesz zadowolony z tego, co usłyszysz, jaki i z wyglądu, który świetnie pasuje do salonu. Na zakończenie wspomnę jeszcze, ze głośniki są dostępne w wersji brązowej oraz czarnej.

Ocena: 8,5/10

Plusy:
+ Moc
+ Cena
+ Dobra jakość dźwięku
+ Eleganckie wykonanie

Minusy:
– Toporny pilot
– Czasami potrafią trzeszczeć

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *