Prosta recepta na szczęśliwe małżeństwo

tort weselny z figurkami

W wielu rozmowach o relacjach międzyludzkich, często pojawia się stwierdzenie, że związek po zawarciu małżeństwa traci swoją magię i wyjątkowość.

Wiele osób boi się, że po małżeństwie dopadnie ich rutyna w związku, a obecność partnera stanie się codziennością i nie będzie cieszyła tak, jak wcześniej.

Aby tego uniknąć, warto wprowadzić do związku parę drobnych rytuałów, które odświeżą każdą relację i sprawią, że będziemy mieć szczęśliwe i udane małżeństwo!

 

Przepis na szczęśliwe i długie małżeństwo!

Na każdym etapie związku – niezależnie, czy to dopiero początki, czy już małżeństwo, warto pamiętać, aby dać swojemu partnerowi trochę przestrzeni. Przestrzeni do rozwijania swoich własnych zainteresowań, spotykania się ze znajomymi, weekendowych wyjazdów. Organizowany raz na jakiś czas babski lub męski wyjazd sprawi, że po weekendzie odrobinę stęsknimy się za swoim partnerem i z przyjemnością do niego wrócimy. Warto inwestować w relacje z innymi ludźmi – a nie jedynie ograniczać się do jednego grona wspólnych znajomych.

 

Kolejny sposób na szczęśliwe małżeństwo to robienie sobie niespodzianek – nawet tych najbardziej drobnych, prostych i niewymagających długiego planowania oraz ogromnego zaangażowania.

Może być to róża kupiona w drodze z pracy dla ukochanej kobiety, bilet na wieczorny seans kinowy dla męża. Nawet takie drobne prezenty wywołają na twarzy naszego partnera szczery uśmiech i ocieplą relację. Z pewnością każda niespodzianka zostanie doceniona!

 

Nie zapominajmy również o tym, aby starać się codziennie poświęcać sobie przynajmniej krótką chwilę – nawet przy dużym natłoku obowiązków.

Może być to wypita razem poranna kawa, czy zjedzony obiad – wyłącznie we dwójkę, bez telefonu komórkowego i komputera w pobliżu. Nawet krótka chwila rozmowy sprawia, że jesteśmy sobie bardziej bliscy i celebrujemy wspólnie spędzone momenty w trakcie tygodnia.

Wszyscy, którzy wciąż zastanawiają się, jak mieć dobre małżeństwo, powinni sobie uświadomić, że wszystko zależy tak naprawdę od nas – i od tych najprostszych, codziennych czynności.
———–
Zdjęcie: splitshire.com
CC-License: CC0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *