Trener personalny – kto to taki?

trener personalny

Trener osobisty to w ostatnim czasie dosyć modne pojęcie. Co kryje się za tym hasłem: trener indywidualny? Otóż najlepszy trener personalny to osoba, która będzie nas prowadzić przez nasze życie w kontekście naszego zdrowia i ruchu. Osoby ćwiczące na siłowni bardzo często korzystają z usług trenera osobistego. Takie treningi personalne dają o wiele więcej niż treningi grupowe, w których trener nie będzie w stanie poświęcić nam całego swojego czasu. Dlatego właśnie ludzie decydują się nieraz na skorzystanie z usług trenera osobistego. W ostatnich latach coraz więcej osób chodzi na siłownię i powoli staje się to po prostu modne, zwłaszcza dla osób, które interesuje odchudzanie.

Wiele osób nie ma w sobie motywacji do ćwiczeń. Chodzą na siłownię i niby ćwiczą ale nie jest to trening, który sprawi, że będą miały piękne i umięśnione ciało. To właśnie trener personalny jest dla takich osób motywacją. Kiedy stoi nad nimi i zachęca „jeszcze 10 razy, dasz radę, nie poddawaj się” to w człowieku włącza się myślenie, że przecież nie zrezygnuje i nie pokaże, że nie jest sobie w stanie poradzić z treningiem. Dodatkowo trener personalny ma odpowiednią wiedzę i dokładnie nas poinstruuje jak mamy ćwiczyć efektywnie i bezpiecznie.

Także ludzie, dla których ważnym tematem jest odchudzanie decydują się na wybór odpowiedniego trenera personalnego, który ustali dla nich odpowiednia dietę oraz zestaw ćwiczeń, który pozwoli zrzucić kilogramy tu i ówdzie. Trener indywidualny powinien być dla nas nie tylko instruktorem ale i przyjacielem, bratnią duszą, osobą, która będzie nas wspierała, kiedy będziemy przechodzić trudne momenty, a podczas intensywnych ćwiczeń zawsze przychodzi mały kryzys.

Jeśli więc też jesteś osobą, która potrzebuje osobistego „motywatora” to zdecyduj się na trenera personalnego. Idź do pobliskiej siłowni lub sprawdź w internecie i na pewno znajdziesz odpowiednią osobę.

———-
Zdjęcie: lifeofpix.com/hsariman
CC-License: CC0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *