Odpowiednia dbałość o cerę gwarancją piękna

cera kobiety

Kobiety różnią się wieloma cechami, zarówno zewnętrznymi, jak i charakterologicznymi, ale jednym z kluczowych podziałów jet typ skóry, jaki dana pani reprezentuje.

Dlaczego to tak ważne, by wiedzieć, jaki rodzaj cery reprezentujemy? Ponieważ tylko wtedy można podjąć kroki, które sprawią, że przez wiele długich lat może wyglądać ona pięknie i młodo. Każdy z typów charakteryzuje się pewnymi słabymi oraz mocnymi punktami, jednakże dzięki kosmetykom i pielęgnacji u kosmetologa nawet najbardziej problematyczna cera może prezentować się zdrowo i promiennie.

Wymagające towarzyszki życia

Jeżeli wiemy już, z jakim typem certy mamy do czynienia w swoim przypadku, należy z pewnego źródła dowiedzieć się, jak dbać o cerę. Najlepiej określi to dermatolog i kosmetolog. Skóra tłusta wydaje się być najbardziej problematyczna, ponieważ już kilka godzin po nałożeniu makijażu potrafi się świecić, a także tworzą się na niej wypryski. Niemniej najdłużej pozostanie młoda jeżeli będziemy ją nawilżać, oczyszczać za pomocą peelingów mechanicznych i chemicznych. Nie wolno zapominać także o dokładnym demakijażu i oczyszczaniu.

Z kolei cera sucha bardzo łatwo traci wilgoć i szybko pojawiają się na niej zmarszczki, Dlatego nie wolno odpuścić dobrego nawilżania i odżywiania a także regularnie stosowanych masek. Warto także wyposażyć się w czysty kwas hialuronowy bądź kolagen, ponieważ te substancje pomagają wiązać wodę w skórze. Cera mieszana jest niejako połączeniem wszystkich typów. Najczęściej ma strefy, które się mocno przetłuszczają i tutaj można stosować kosmetyki matujące, ale także nawilżające, zaś na resztę twarzy, która wykazuje cechy suchej czy wrażliwej, kosmetolog pomoże dobrać pielęgnację, która jej ulży.

Cera wrażliwa i naczynkowa cechuje się podrażnieniami, często popękanymi naczynkami, niekiedy źle reaguje na pewne składniki w kosmetykach, dlatego w takim wypadku należy zachować szczególną ostrożność. Po kupieniu nowego preparatu pielęgnującego należy zawsze przeprowadzić test uczuleniowy

Ponadto cera wrażliwa lubi kremy kojące i lekkie żele nawilżające.


———–
Zdjęcie: libreshot.com
CC-License: CC0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *