Piękne i proste zęby – jak je uzyskać?

ortodonta2

Współczesna ortodoncja potrafi zdziałać cuda i przywrócić piękny uśmiech nawet osobom mającym bardzo zniszczone zęby. Celebryci słyną z białych i równych zębów, a zawdzięczają to w dużej mierze specjalistom typu ortodonta. Wybielanie zębów, zakładanie licówek czy też prostowanie wad zgryzu – dla gwiazd Hollywood są to dobrze znane zabiegi, po które regularnie sięgają. Nie trzeba być jednak sławnym, aby móc się cieszyć pięknym uśmiechem, gdyż jest to na wyciągnięcie ręki każdego z nas. Jak zatem uzyskać pożądane efekty?

 

Estetycznie wyglądające zęby na życzenie?

 

Nie ma co ukrywać, że białe zęby są atutem, który nas upiększa i wręcz odmładza. Dlatego też należy zadbać wygląd swojego uzębienia. Bardzo dobrze o tym wiedzą celebryci, którzy regularnie odwiedzają stomatologów. Na wybielanie zębów decydują się także przeciętni obywatele, którzy chcą poprawić swoje stosunki międzyludzkie i podnieść pewność siebie. Obecnie istnieje wiele metod wybielania zębów – od past, poprzez paski, po żele czy też zabiegi z wykorzystaniem lamp. Jeśli chcemy cieszyć się olśniewającym uśmiechem, to należy wzmocnić szkliwo i pozbyć się kamienia nazębnego. Służą do tego scaling i piaskowanie, czyli zabiegi przeprowadzane w gabinetach stomatologicznych. Jest to świetny sposób na pozbycie się powierzchniowych osadów i przebarwień. Z kolei fluoryzacja pozwala na uzyskanie zębów mocnych i odpornych na próchnicę.

 

Sposoby na proste zęby

 

Najbardziej znanym sposobem na uzyskanie prostych zębów jest założenie tradycyjnego aparatu ortodontycznego, jednakże istnieją też bardziej dyskretne rozwiązania. Do dyspozycji mamy aparaty Invisalign (dowiedź się więcej) które są niewidoczne i nie przeszkadzają, a ponadto za ich pomocą można skrócić czas leczenia. Inną opcją jest szyna Clear Aligner, w przypadku której również nie trzeba martwić się zamkami i zatrzaskami na zębach. Co więcej, można ją ściągać podczas mycia zębów i spożywania posiłków. Jest też ortolifting, gdzie wykorzystuje się najnowocześniejsze aparaty ortodontyczne. Za pomocą tej metody można nie tylko wyrównać zęby, ale także zmienić cały wyraz twarzy.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *