Sposób na idealną figurę!

dieta

Niech podniesie rękę ta z Was, która nigdy nie zazdrościła szczupłej koleżance, która może jeść największe przysmaki tego świata i nic po niej nie widać? Może to dlatego, że dzielą nas monitory ale nawet oczyma wyobraźni żadnej ręki w górze nie widać. Trudno nie zazdrościć, kiedy ktoś może pozwolić sobie na dużo więcej, podczas gdy same musimy obchodzić się ze smakiem, ponieważ nawet jedno ciastko to dodatkowe centymetry w udach, a  jednocześnie kilogramy ciążące na naszym umyśle!

 

Przez lata staramy się, by nasza sylwetka była idealna dla nas samych. No ale jak tu nie ulec pokusie i nie dołączyć do rodzinnego grilla albo wyjścia z przyjaciółkami z drinkami w roli głównej? Katujemy się po tych “małych” grzeszkach głodówkami, które przynoszą nieskuteczny, wręcz tragiczny dla naszego organizmu w skutkach efekt. Gdzie więc tkwi problem?

Po pierwsze – dietetycy to nie haczyk na wyciągnięcie od nas pieniędzy. Każdy specjalista wie, jak ważna jest odpowiednia dieta dla sprawnego działania naszego organizmu. Analizując nasze nawyki żywieniowe, poziom sprawności fizycznej i chęci do jego podnoszenia, dobierają takie produkty i tak konstruują diety, aby każdy zyskał zamierzone efekty. Wszelkie ankiety, analizy, badania prowadzą do tego, by każdorazowe – indywidualne podejście, przyniosło zadowolenie klientów.

Zbilansowana i dobrze dobrana dieta to klucz do zdrowia. Ale aby zdrowy duch żył w zdrowym ciele, nie możemy zapominać o drugiej, równie ważnej kwestii…

Sport! Dobra dieta + sport = droga wolna na plażę w bikini!
Nie musisz godzinami katować się na bieżni. Nie musisz podnosić stu kilogramowych sztang. Nie musisz pocić się na rowerku z obawą, że każdy wzrok skierowany jest na Ciebie. Nie musisz, ale możesz, jeżeli chcesz szybko zrzucić to, z czego jesteś niezadowolona. Jednak sprawność fizyczna to nie tylko godziny spędzone na siłowni. To również długie, przyjemne spacery z psem (oczywiście w szybszym tempie!). To godzinne wyjazdy rowerowe, będące jednocześnie idealnym sposobem na zwiedzanie nowych miejsc czy spędzenie czasu z najbliższymi. To powroty do dziecięcych rozrywek poprzez skakanie na skakance. Sposobów jest wiele i wiele z nich przynosi efekty. Kluczem tej kwestii jest więc motywacja i znalezienie takiego wysiłku, który sprawi nam przyjemność a nie katorgę!

 

Każda z Was jest piękna na swój sposób – słyszymy z każdej strony. Oczywiście tak jest, ale prawda ukryta jest w tym, że kobieta jest widocznie piękna wtedy, kiedy sama w sobie to piękno widzi. Jeżeli więc spoglądając w lustro potrafisz sobie powiedzieć “Kocham siebie taką jaką jestem” – jesteś największą szczęściarą na świecie! Jeżeli jednak Twoje kompleksy nie pozwalają dostrzec tego, co w Tobie najpiękniejsze – zmień to! Zrób wszystko aby czuć się lepiej! Nie dla kogoś, kto nie szczędzi Ci ostrych słów lecz dla siebie, by pokochać samą siebie i swoje ciało.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *