Zalety tabletek African Mango

mango2

Afrykańskie mango nie jest najpowszechniej dostępnym owocem, ale zawiera mnóstwo składników odżywczych i unikalne korzyści zdrowotne. Dzięki temu jest popularny w niektórych częściach świata.

African Mango na odchudzanie

Przede wszystkim te tabletki wpływają na utratę wagi. Miąższ owocu nie jest wykorzystywany do tych celów, ale przeprowadzono szereg badań nad ekstraktem z orzecha african mango. Badania wykazały, że składniki aktywne mogą nie tylko pomóc w obniżeniu ogólnego poziomu cholesterolu, ale stymulują też metabolizm i znacząco zwiększają bierne spalanie tłuszczu. Gdy ekstrakt jest stosowany regularnie, powoduje utratę wagi. Tłumi też apetyt. Dzięki temu zapobiega przejadaniu się i pozwala na mniejsze ilości spożywanych kalorii.

Korzyści mango afrykańskiego

Przede wszystkim reguluje cukrzycę, poprawia krążenie i ogólny stan zdrowia układu krążenia.

Stwierdzono, że osoby, które regularnie jedzą surowe nasiona lub zażywają ekstrakt, lepiej kontrolują poziom cukru we krwi, zapobiegając tym samym niebezpiecznym skokom i spadkom, których powinni unikać diabetycy.

Przyzwoita ilość żelaza w tym owocu jest kolejną ważną zaletą. Żelazo jest doskonałe dla zapewnienia dobrego krążenia. Dostarcza bowiem zasoby i tlen wszędzie tam, gdzie organizm potrzebuje ich najbardziej.

Aktywne składniki ekstraktu z nasion tego owocu obniżają poziom cholesterolu i pobudzają metabolizm, co może prowadzić do obniżenia ciśnienia krwi i zmniejszenia ryzyka chorób wieńcowych.

Jednym ze składników aktywnych tego owocu jest kwas elagowy, powiązany z działaniem antyoksydacyjnym i przeciwnowotworowym w organizmie.

Efekty uboczne mango

Nadmierne spożycie mango afrykańskiego może powodować problemy ze snem, bóle głowy i wzdęcia. U osób, które spożywają  zbyt dużo owoców lub ekstraktu z nasion, substancje czynne mogą wpływać w znacznie niższych stężeniach. Alergie na ten owoc również istnieją, chociaż są rzadkie. Takie suplementy można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *